Nauč se a pobav

Jazykové kurzy, hudební lekce, jóga a meditace.

Akce a novinky

 

KURZY JEDEME ONLINE

Vážení a milí klienti FunFára,
rádi bychom bych vás všechny nejprve srdečně pozdravili a popřáli vám do dnešních náročných dnů hodně zdraví, víry, lásky, statečnosti, síly a pevné nervy.
Dále bychom vás rádi seznámili s provozem FunFára od pondělí 23.března do odvolání:)

Hudební lekce pro nejmenší – lektorka Markéta vám v průběhu týdne pošle „hudební domácí úkoly“ mailem a pak je s ní můžete zkonzultovat. Prosím pouštějte zatím doma dětem písničky z našich kurzů Hudebního Knoflíku a užívejte společné radosti.
Jóga pro děti – s lektorkou Zuzankou jednáme o lekcích po internetu (aplikace ZOOM Mtg), ale v pondělí 23.3. to ještě určitě nezvládneme, protože Zuzka nemá internetové připojení:( Ale bude se ho během týdne snažit zařídit, aby si s ní vaše děti mohly opět zajógovat:)
Jóga pro dospělé út 17:35 – lektorka Terezka necítí přenos jógové lekce přes internet jako bezpečný, ráda by měla přehled nad tím, jak jogínky cvičí, aby si neublížily:( A také vnímá cvičení jógy jako hodně osobní záležitost, kde je potřeba přítomné sdílení. Její lekce v úterý 17:35 tedy zatím probíhat nebudou.
Jóga pro dospělé út 19:20 – lektorka Lucka chce naopak přenos po internetu vyzkoušet, takže lekce v úterý 19:20 přenášet budeme (přes ZOOM Mtg)
Polední jóga pro dospělé st 12:30 – jogínka Zuzanka  se pokouší zařídit internet, budeme informovat, zda se do 25.3. povede.
Angličtina pro dospělé – budeme vyučovat po internetu přes aplikaci ZOOM Mtg.
Angličtina pro děti čt 14:00 – budeme vyučovat po internetu přes aplikaci ZOOM Mtg. h) Angličtina pro teenagery út 14:30 – budeme vyučovat po internetu přes ZOOM Mtg.
Španělština pro dospělé – budeme přenášet po internetu přes ZOOM Mtg. Děkujeme vám za pochopení, že není všechno perfektní a hned a přejeme vám ještě jednou hodně rodinné pospolitosti a ať se vám daří nahrazovat strach láskou a humorem:)
Vaše FunFárum

st 1. 4. od 19 - 20 h MEDITACE A LADĚNÍ SLOVEM A ZVUKEM - ONLINE

„Cesta k trpělivosti“

Přemýšleli jste někdy o tom, co vlastně vyvolává netrpělivost?Převážně jsou to situace, která se nevyvíjí podle našich představ. Už chceme „být jinde“. Ať už se to týká tématu, času, nebo místa. Myšlenky běží o překot, tělo se dostává do jakéhosi vnitřního chvění a my se dostáváme do nepříjemného rozpoložení.

Společně se podíváme, co právě u vás vyvolává vnitřní nepokoj. Když pochopíme původ, můžeme najít také způsob, jak z toho ven. Zkusíme projít naše pocity a uklidnit myšlenky, dech a najít vnitřní pohodu.

Seznámíte se s esenciálními oleji, které vám mohou být dobrými pomocníky na této cestě. Meditace proběhne za zvuků čakrových zvonkoher. Ty vám svými jemnými dlouhými tóny dají příležitost k hluboké 𝗿𝗲𝗹𝗮𝘅𝗮𝗰𝗶.

CENA:
Cenu si můžete zvolit sami a příspěvek zaslat až po meditaci. Pokud budete spokojeni, budeme rádi za podporu. Pokud jste v situaci, kdy pro vás přispět není možné, berte to jako náš dárek.

JAK SE ZÚČASTNIT
Meditace proběhne on-line prostřednictvím aplikace Zoom. Stačí se
přihlásit přes link, který vám zašleme hodinu před začátkem události na váš email. Zaregistrujte se na akci ZDE.

CO BUDETE POTŘEBOVAT
Váš počítač nebo telefon s internetovým připojením. Místo, kde si můžete v klidu dopřát chvilku nerušeně meditovat.

Meditací vás provede Zuzana Müllerová
www.prirodniolejicky.cz

 

st 25. 3. 2020 od 19 - 20 h MEDITACE A LADĚNÍ SLOVEM A ZVUKEM - ONLINE

„Cesta od strachu a bezmoci k přijetí a svobodě“

Poslední dny přinášejí řadu možností, jak se soustředit více sami na sebe. Jak zpomalit a ztišit se. Zároveň ale může přirozeně přijít i pocit strachu, osamocení a obav z neznámé situace. Společně se pokusíme zaměřit na to pozitivní v nás i kolem nás. Najít cestu, jak naše emoce nepotlačit, ale proměnit. Věřím, že k tomu přispěje naše chuť, naše i třeba jen virtuální přítomnost a také zvuky čakrových zvonkoher.

Při meditaci bohužel nemůžeme využít sílu esencí, se kterými jinak pracuji. Přesto vám dám tip na vůně, které vám mohou udělat v nejen v těchto dnech dobrou službu.

JAK SE ZŮČASTNIT?
Meditace proběhne online prostřednictvím aplikace ZOOM. Stačí se přihlásit přes link, který vám zašleme hodinu před začátkem události na váš email. Zaregistrujte se na akci ZDE.

CO BUDETE POTŘEBOVAT?
Váš počítač nebo telefon s internetovým připojením. Místo, kde si můžete v klidu dopřát chvilku nerušeně meditovat.

CENA:
Cenu si můžete zvolit sami a dobrovolný příspěvek zaslat až po meditaci. Pokud budete spokojeni, budeme rádi za podporu. Pokud jste v situaci, kdy pro vás přispět není možné, berte to jako náš dárek.

Meditací vás provede
Zuzana Müllerová
www.prirodniolejicky.cz

KURZY JEDEME ONLINE OD 23.3.

Vážení a milí klienti FunFára,
v souvislosti s nařízením vlády o celorepublikové karanténě dochází ke zrušení prezenční výuky ve FunFáru od pondělí 16.března, 2020. Nicméně bychom vás neradi připravili o zakoupené služby, a tak se budeme tento týden věnovat možnostem on-line výuky. Budeme vás informovat, jakým nejlepším způsobem bychom vám mohli nabídnout e-learning, neboli výuku po internetu, včetně doporučení, jakou aplikaci si máte stáhnout, abyste se mohli k lekci připojit. Samozřejmě budeme hledat ta nejlevnější řešení, nejlépe zdarma. Lekce odpadlé příští týden vám nahradíme buď prodloužením kurzu do konce června a nebo vám vrátíme peníze:).
On-line kurzy zahájíme od 23.března do odvolání, v době pravidelných kurzů.
Hudební lekce pro nejmenší touto formou bohužel zatím poskytovat nebudeme, ale naše lektorka Markéta vám zadá, jaké písničky si máte v době lekce poslechnout a jaké úkoly s dětmi splnit. Poté je s ní můžete zkonzultovat přes e-mail.
S přáním všeho dobrého nám všem užívejte domácí pohody,
Vaše FunFárum

18. 3. 2020 od 18 - 19 hodin - Meditace vůní a zvukem „Vnitřní hlas a sebedůvěra“

Meditace s využitím přirozeného vlivu esenciálních olejů a zvuku čakrových zvonkoher
Spojení „vnitřní hlas“ možné pro některé zní jako velké tajemno a esoterika.

Přemýšleli jste někdy nad slovem sebedůvěra? Je to vlastně krásné spojení dvou slov – důvěra v sebe. Každé malé dítě se rodí se silnou důvěrou v sebe samo. Nepochybuje o tom, že se může naučit chodit i když už milionkrát spadlo. Nepochybuje o tom, že jednou se mu povede udržet polévku na lžičce a trefit se s ní do pusy. Nepochybuje, dokud mu to někdo neukáže. A tak při cestě životem někdy tuto důvěru v sebe ztratíme.

Jenže potom může přijít pocit, že nám náš život jakoby úplně nepatří. Že jsme někde ztratili sebe jako přítele, jako důvěrníka, jako oporu. A proto si zkusíme udělat chvilku času a zjistit, jestli bychom „sebe“ mohli opět uslyšet.

Při meditaci využijeme sílu esenciálních olejů. Správně vybrané 𝘃𝘂̊𝗻𝗲̌ mohou být velkými 𝗉𝗈𝗆𝗈𝖼𝗇𝗂́𝗄𝗒. Stejně jako mohou být velice dobrými průvodci při meditaci.

Čakrové 𝘇𝘃𝗼𝗻𝗸𝗼𝗵𝗿𝘆 svými jemnými dlouhými tóny dávají příležitost k hluboké 𝗿𝗲𝗹𝗮𝘅𝗮𝗰𝗶. K odpoutání se od poletujících myšlenek. Obojí dohromady vytváří jedinečný zážitek a chvilku,
kterou by si měl čas od času dopřát každý.

Vstupné 240,- Kč. Meditací vás provede Zuzana Müllerová www.prirodniolejicky.cz
𝗥𝗲𝘇𝗲𝗿𝘃𝘂𝗷𝘁𝗲 𝗌𝗂 𝗆𝗂́𝗌𝗍𝗈 𝗇𝖺 našem webu , 𝗂𝗇𝖿𝗈@𝖿𝗎𝗇𝖿𝖺𝗋𝗎𝗆.𝖼𝗓 𝗇𝖾𝖻𝗈 𝗍𝖾𝗅: 𝟩𝟤𝟧 𝟩𝟦𝟢 𝟨𝟤𝟪. 𝖯𝗋̌𝗂𝗃𝖽̌𝗍𝖾 𝖺𝗅𝖾𝗌𝗉𝗈𝗇̌ 𝗼 𝟭𝟬 𝗺𝗶𝗻 𝗱𝗿̌𝗶́𝘃𝗲 𝖽𝗈 𝗏𝗓𝖽𝖾̌𝗅𝖺́𝗏𝖺𝖼𝗂́𝗁𝗈 𝖼𝖾𝗇𝗍𝗋𝖺 𝖥𝗎𝗇𝖥𝖺́𝗋𝗎𝗆, 𝖬𝗂𝗅𝖺𝖽𝗒 𝖧𝗈𝗋𝖺́𝗄𝗈𝗏𝖾́ 𝟤𝟢𝟣/𝟣𝟣𝟫, 𝖯𝗋𝖺𝗁𝖺 𝟨-𝖧𝗋𝖺𝖽𝖼̌𝖺𝗇𝗒.

14.3. od 9 do 18 HOD AKÁŠICKÉ PROMĚNY - PRINCIP V ÉTERU PARADIGMATU

PRINCIP ÉTERU byl dlouho ignorován a je na čase mu dát vyjímečnou POZORNOST právě v následujícím období jako PRAPŮVODNÍ PŘÍČINU VŠEHO, co existuje ve hmotné-fyzické-pozemské realitě. Být kanálem – PŘIJÍMAČEM A VYSÍLAČEM PRO ÉTER, který se dá pouze cítit, je mou BOŽSKOU ESENCÍ.
Na každou otázku existuje odpověď. Éterické pole, éterické tělo, ÉTERICKÁ GEOMETRIE našeho VĚDOMÍ však má svá POSVÁTNÁ PRAVIDLA, skrze která může být zodpovězena pouze taková otázka, která je v souladu s naplněním plánu duše každého jedince. Seminářem prováfí Edita Santiago.
Bližší informace a rezervace: http://bit.ly/37mFbW3

PROGRAM SEMINÁŘE
* Aspekty nového paradigmatu – prezentace * Zpracování rezistence v jemněhmotných tělech * Živé vhledy na individuální či kolektivní témata

26. 2. od 18 DO 19 HOD ZPÍVÁNÍ MANTER

Mantry jakožto tisíce let staré posvátné slabiky či celé verše jsou edílnou součástí východní jógové tradice. Jejich vibrace zklidňují naši mysl, otvírají naše srdce a mají léčivé účinky.
Přijďte s námi usednout do kruhu, nechat projevit svého vnitřního umělce a společně sdílet uvolnění a radost ze života :). Max. kapacita 12 účastníků.
Vstupné 220 Kč. 𝗥𝗲𝘇𝗲𝗿𝘃𝘂𝗷𝘁𝗲 𝗌𝗂 𝗆𝗂́𝗌𝗍𝗈 𝗇𝖺 http://bit.ly/2Ozx7e1, 𝗂𝗇𝖿𝗈@𝖿𝗎𝗇𝖿𝖺𝗋𝗎𝗆.𝖼𝗓 𝗇𝖾𝖻𝗈 𝗍𝖾𝗅: 𝟩𝟤𝟧 𝟩𝟦𝟢 𝟨𝟤𝟪.

19. 2. 2020 od 12:30 až 13:30 Polední jóga - ZKUŠEBNÍ LEKCE

Přijďte se k nám zrelaxovat během polední pauzy, ať pracujete v kanceláři nebo kdekoli jinde.
Lekce vychází z hathajógy a zvládne každý začátečník i pokročilý. Těší se na vás Zuzana
𝐑𝐞𝐳𝐞𝐫𝐯𝐮𝐣𝐭𝐞 𝐬𝐢 místo na http://bit.ly/38BfnH4, info@funfarum.cz, 𝗍𝖾𝗅: 𝟩𝟤𝟧 𝟩𝟦𝟢 𝟨𝟤𝟪.

 

19. 2. 2020 od 18 - 19 hodin - MEDITACE VŮNÍ A ZVUKEM "Srdce"

Meditace s využitím přirozeného vlivu esenciálních olejů a zvuku čakrových zvonkoher
V druhém měsíci v roce na téma „SRDCE“.

Říká se že „srdci neporučíš“. A myslím, že jsme se už mnozí přesvědčili, že tomu tak opravdu je. I proto nám může sloužit jako kompas, který prostě neobelstíme. Někdy se rozbuší jako zvon a jindy zůstává ledově klidné. Co nám to může říct o nás samotných? O tom jak žijeme svůj každodenní život? Společně se na chvíli zastavíme a zkusíme najít cestu, která bude v souladu s „tlukotem našeho srdce“.

Při meditaci využijeme sílu esenciálních olejů. Správně vybrané vůně mohou být velkými pomocníky pro uklidnění mysli. Stejně jako mohou být velice dobrými průvodci při meditaci. Čakrové zvonkohry svými jemnými dlouhými tóny dávají příležitost k hluboké relaxaci. K odpoutání se od poletujících myšlenek. Obojí dohromady vytváří jedinečný zážitek a chvilku, kterou by si měl čas od času dopřát.
Meditací vás provede Zuzana Müllerová
www.prirodniolejicky.cz

Poslední volná místa

Kurzy našeho centra se již úspěšně rozběhly. Stále ještě máme některé lekce otevřené, vy i vaše děti se můžete do kurzu přihlásit nebo navštívit ukázkovou hodinu ZDARMA. Naše zkušené a sympatické lektorky se na vás moc těší.

Volná místa máme v následujících kurzech:

Angličtina pro Teenagery

Úterý
14:30 – 15:30 pro děti 13 – 15 let

Angličtina pro dospělé

Úterý
8:15 – 9:50 mírně pokročilí
10:00 – 11:30 středně pokročilí

Středa
10:15 – 12:00 úplní začátečníci

Čtvrtek
8:00 – 9:45 falešní začátečníci
10:00 – 11:45 falešní začátečníci – mírně pokročilí
18:45 – 19:45 středně pokročilí

Jóga pro dospělé

Úterý
19:20 – 20:50 jemná jóga proti stresu, vhodná pro mírně a středně pokročilé

Jóga pro děti

Pondělí 
15:00 – 15:45 pro děti 2,5 – 4 roky
16:05 – 16:50 pro děti 4 – 7 let

Španělština pro dospělé

Pondělí (česká lektorka)
17:15 – 18:15  falešní začátečníci a mírně pokročilí

Pátek (rodilá mluvčí – španělka)
8:15 – 9:15  falešní začátečníci – mírně pokročilí
9:30 – 10:30 úplní začátečníci

Hudební lekce pro malé děti

Pondělí 
10:00 – 10:45 Janáčci II. pro děti 1 až 2,5 roku
11:00 – 11:45 Janáčci II. pro děti 1,5 až 3 roky

Přihlásit se

Pravidelný rozvrh

 

Rozvrh je plánovaný je aktuální k 1.1.2020 a může se měnit dle obsazenosti kurzů.
Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
08:00
Angličtina dospělí
Mírně pokročilí
08:15
09:50
Angličtina dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
08:15
10:00
Angličtina dospělí
Falešní začátečníci
08:00
09:45
Španělština dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
08:15
09:15
08:30
09:00
09:30
Španělština dospělí
Úplní začátečníci
09:30
10:30
10:00
Hudebka děti
Janáčci II.
10:00
10:45
děti 1 - 2,5 roku
Angličtina dospělí
Středně pokročilí
10:00
11:30
Angličtina dospělí
Úplní začátečníci
10:15
12:00
Angličtina dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
10:00
11:45
10:30
11:00
Hudebka děti
Janáčci II.
11:00
11:45
děti 1,5 - 3 roky
11:30
14:00
Angličtina děti
8 - 9 let
14:00
15:00
14:30
Angličtina děti
13-15 let Teenageři
14:30
15:30
15:00
Jóga pro děti
2,5 - 4 roky
15:00
15:45
cvičí s rodičem
15:30
Jóga pro dospělé
Klasická jóga OBSAZENO
15:45
17:15
Lekce jógy je již plně obsazena.
16:00
Jóga pro děti
4 - 7 let
16:05
16:50
cvičí bez rodiče
Angličtina dospělí
Mírně pokročilí
16:15
17:15
Angličtina dospělí
Mírně pokročilí
16:00
16:50
16:30
17:00
Španělština dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
17:15
18:15
Jóga pro dospělé
OBSAZENO
17:00
18:30
Lekce jógy je již plně obsazena.
17:30
Jóga pro dospělé
jemná jóga vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé
17:35
19:05

Jóga pro dospělé
jemná jóga proti stresu vhodná pro mírně a středně pokročilé
19:20
20:50
18:00
Workshop Očima vychovatelky a chůvy Jarky
nebo Zpívání manter
18:00
20:00
18:30
Španělština dospělí
Úplní začátečníci
18:30
19:30
Angličtina dospělí
Středně pokročilí
18:45
19:45
19:00
19:30
20:00
20:30

Pondělí

 • Hudebka děti
  10:00 - 10:45
 • Hudebka děti
  11:00 - 11:45
 • Jóga pro děti
  15:00 - 15:45
 • Jóga pro děti
  16:05 - 16:50
 • Španělština dospělí
  17:15 - 18:15
 • Španělština dospělí
  18:30 - 19:30

Úterý

 • Angličtina dospělí
  08:15 - 09:50
 • Angličtina dospělí
  10:00 - 11:30
 • Angličtina děti
  14:30 - 15:30
 • Angličtina dospělí
  16:15 - 17:15
 • Jóga pro dospělé
  17:35 - 19:05
 • Jóga pro dospělé
  19:20 - 20:50

Středa

 • Angličtina dospělí
  08:15 - 10:00
 • Angličtina dospělí
  10:15 - 12:00
 • Jóga pro dospělé
  15:45 - 17:15
 • Workshop Očima vychovatelky a chůvy Jarky
  18:00 - 20:00

Čtvrtek

 • Angličtina dospělí
  08:00 - 09:45
 • Angličtina dospělí
  10:00 - 11:45
 • Angličtina děti
  14:00 - 15:00
 • Angličtina dospělí
  16:00 - 16:50
 • Jóga pro dospělé
  17:00 - 18:30
 • Angličtina dospělí
  18:45 - 19:45

Pátek

 • Španělština dospělí
  08:15 - 09:15
 • Španělština dospělí
  09:30 - 10:30
No events available in anglictina category!
Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
10:00
Hudebka děti
Janáčci II.
10:00
10:45
děti 1 - 2,5 roku
10:30
11:00
Hudebka děti
Janáčci II.
11:00
11:45
děti 1,5 - 3 roky
11:30
14:00
Angličtina děti
8 - 9 let
14:00
15:00
14:30
Angličtina děti
13-15 let Teenageři
14:30
15:30
15:00
Jóga pro děti
2,5 - 4 roky
15:00
15:45
cvičí s rodičem
15:30
16:00
Jóga pro děti
4 - 7 let
16:05
16:50
cvičí bez rodiče
16:30

Pondělí

 • Hudebka děti
  10:00 - 10:45
 • Hudebka děti
  11:00 - 11:45
 • Jóga pro děti
  15:00 - 15:45
 • Jóga pro děti
  16:05 - 16:50

Úterý

 • Angličtina děti
  14:30 - 15:30

Čtvrtek

 • Angličtina děti
  14:00 - 15:00
Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
08:00
Angličtina dospělí
Mírně pokročilí
08:15
09:50
Angličtina dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
08:15
10:00
Angličtina dospělí
Falešní začátečníci
08:00
09:45
Španělština dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
08:15
09:15
08:30
09:00
09:30
Španělština dospělí
Úplní začátečníci
09:30
10:30
10:00
Angličtina dospělí
Středně pokročilí
10:00
11:30
Angličtina dospělí
Úplní začátečníci
10:15
12:00
Angličtina dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
10:00
11:45
10:30
11:00
11:30
15:30
Jóga pro dospělé
Klasická jóga OBSAZENO
15:45
17:15
Lekce jógy je již plně obsazena.
16:00
Angličtina dospělí
Mírně pokročilí
16:15
17:15
Angličtina dospělí
Mírně pokročilí
16:00
16:50
16:30
17:00
Španělština dospělí
Falešní začátečníci - mírně pokročilí
17:15
18:15
Jóga pro dospělé
OBSAZENO
17:00
18:30
Lekce jógy je již plně obsazena.
17:30
Jóga pro dospělé
jemná jóga vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé
17:35
19:05

Jóga pro dospělé
jemná jóga proti stresu vhodná pro mírně a středně pokročilé
19:20
20:50
18:00
Workshop Očima vychovatelky a chůvy Jarky
nebo Zpívání manter
18:00
20:00
18:30
Španělština dospělí
Úplní začátečníci
18:30
19:30
Angličtina dospělí
Středně pokročilí
18:45
19:45
19:00
19:30
20:00
20:30

Pondělí

 • Španělština dospělí
  17:15 - 18:15
 • Španělština dospělí
  18:30 - 19:30

Úterý

 • Angličtina dospělí
  08:15 - 09:50
 • Angličtina dospělí
  10:00 - 11:30
 • Angličtina dospělí
  16:15 - 17:15
 • Jóga pro dospělé
  17:35 - 19:05
 • Jóga pro dospělé
  19:20 - 20:50

Středa

 • Angličtina dospělí
  08:15 - 10:00
 • Angličtina dospělí
  10:15 - 12:00
 • Jóga pro dospělé
  15:45 - 17:15
 • Workshop Očima vychovatelky a chůvy Jarky
  18:00 - 20:00

Čtvrtek

 • Angličtina dospělí
  08:00 - 09:45
 • Angličtina dospělí
  10:00 - 11:45
 • Angličtina dospělí
  16:00 - 16:50
 • Jóga pro dospělé
  17:00 - 18:30
 • Angličtina dospělí
  18:45 - 19:45

Pátek

 • Španělština dospělí
  08:15 - 09:15
 • Španělština dospělí
  09:30 - 10:30
No events available in hudebka category!
No events available in joga category!
No events available!

Kurzy a semináře

Angličtina pro dospělé

Angličtinu pro dospělé učíme Callanovou metodou. Soustředíme se hlavně na začátečníky a falešné začátečníky, ale nabízíme kurzy i pro mírně až středně pokročilé. Výuka pro dospělé probíhá jednou týdně buď 2 lekce 50 minut za sebou nebo 1 lekce 60 minut. Součástí kurzu jsou domácí poslechy. Cena za lekci 50 minut je 200 Kč, za lekci 60 minut je 220 Kč ve skupině 4 až 6 studentů.

Angličtina pro děti

Pro dětské kurzy používáme metodiku Callan for Kids. Soustředíme se hlavně na začátečníky a falešné začátečníky, ale nabízíme kurzy i pro mírně až středně pokročilé. Výuka pro děti probíhá jednou týdně 60 minut. Součástí kurzu jsou domácí poslechy. Cena za lekci je 220 Kč ve skupině 4 až 6 studentů.

Španělština pro dospělé

Španělštinu pro dospělé učíme Callanovou metodou. Soustředíme se hlavně na začátečníky a falešné začátečníky, ale nabízíme kurzy i pro mírně až středně pokročilé. Výuka pro dospělé probíhá jednou týdně buď 2 lekce 50 minut za sebou nebo 1 lekce 60 minut. Součástí kurzu jsou domácí poslechy. Cena za lekci 50 minut je 200 Kč, za lekci 60 minut je 220 Kč ve skupině 4 až 6 studentů.

Hudební hodiny pro děti

Hudební lekce nabízíme pro děti ve 3 věkových kategoriích: 10 – 18 měsíců, 1,5 – 2,5 roku a 2,5 – 3,5 roku v doprovodu rodičů. Výuka probíhá jednou týdně 45 minut, cena je 140 Kč za lekci ve skupině 4 až 8 dětí.

FunFárum je partnerem hudební školy Hudební Knoflík. Jde o koncept postavený na českých tradicích, literatuře, skladbách a básních. Děti se v programech hravou a tvořivou formou seznámí, s ohledem na věk, schopnosti a dovednosti s hudebními žánry, styly, hudebními nástroji a hudební teorií.

Při výuce jsou využívány Orffovy  nástroje, boomwhakery a nástroje, které si děti samy vytvoří. Výuka u dětí rozvíjí psychomotoriku, sluchovou analýzu a syntézu, jemnou a hrubou motoriku, sociální vazby a komunikaci. Součástí hodin jsou logopedické, sluchové, tvořivé, poznávací a pohybové hry. V hodinách má své místo i poslechová část s dramatizací i bez.  Každá hodina má jasně danou strukturu a metodiku.

Jóga pro dospělé

Na hodinách jógy se soustředíme na protažení celého těla, meditaci a celistvý přístup. Pondělí 19:45 – večerní hatha jóga pro začátečníky a mírně pokročilé. Lekce úterý 17:35 – jemná jóga vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé, úterý 19:20 jemná jóga proti stresu vhodná pro mírně a středně pokročilé. Probíhá jedna lekce týdně 90 minut. Cena 200 Kč za lekci ve skupině 4 až 6 cvičících.

Jóga pro děti

Na našich lekcích jógy objevují děti (případně rodiče) hravou formou vědomý pohyb a dech. Jógu pro děti cvičíme pro dvě věkové kategorie. 2,5 – 4 roky (cvičí dítě i rodič) a 4 – 7 let (cvičí děti samy). Probíhá 1 lekce 45 minut týdně. Cena je 200 Kč za lekci pro děti s rodiči ve skupině 4 – 5 dvojic a 140 Kč za lekci pro samotné dítě ve skupině 4 – 8 dětí.

Meditace

Meditační večer pořádáme jednou týdně a slouží ke společné řízené meditaci. Trvá 1 hodinu a platí se dobrovolný příspěvek 100 – 200 Kč.

Workshop o výchově

Workshop je pořádán jednou za měsíc v podvečerních hodinách a každý měsíc má jedno nosné téma. Slouží ke sdílení vašich zkušeností s výchovou/nevýchovou dětí a poskytuje poradentství a možnost konzultace s Jarkou Panakovou, zkušenou vychovatelkou a chůvou.

Zpívání manter

Večer společného zpívání manter pořádáme jednou za měsíc. Trvá 1 – 1,5 hodiny a platí se dobrovolný příspěvek 100 – 200 Kč.

Callanova metoda

Callanova metoda je rychlý, zábavný a efektivní způsob, jak se naučit cizí jazyk. Callanovou metodou se vyučuje ve více než 30 zemích světa a pomohla více než miliónu lidí po celém světě domluvit se sebevědomě a účinně anglicky nebo španělsky. Spočívá v neustálém opakování otázek a odpovědí tak, až se vám zautomatizují.

Callanovu metodu vyvinul pan Robin Callan v 60. letech minulého století, když s ní začal vyučovat své italské studenty a zjistil, že jsou schopni se pomocí této metody naučit anglicky 4x rychleji, než standardními metodami. V 70. letech pak založil v Londýně svou školu Callan school. Callan Method Organisation z Velké Británie nyní pokračuje v šíření a podpoře této metody výuky angličtiny nebo španělštiny jako druhého jazyka po celém světě a slaví s ní úspěchy.

Proč zvolit Callanovu metodu?

 1. Funguje na všech úrovních znalosti.
 2. Je snadná a zábavná.
 3. Poslech a mluvení jsou prioritou.
 4. Stále máte učitelovu pozornost.
 5. Postupně budujete slovní zásobu.
 6. Dostanete mnoho opakování.
 7. V hodině používáte jen daný jazyk.
 8. Slyšíte přirozenou řeč.
 9. Naučíte se a procvičíte gramatiku.
 10. Můžete se učit, ať jste kdekoli díky poslechům a on-line systému.

Náš tým

Simona Racková

lektorka angličtiny a španělštiny, majitelka
Jsem lektorkou angličtiny a španělštiny pro dospělé i pro děti a tvořitelkou FunFára. Mám dlouholeté zkušenosti s výukou angličtiny malých dětí metodikou Helen Doron English a hudebních lekcí Yamaha. Pro výuku jazyků ve FunFáru jsem vybrala Callanovu metodu, která se velmi osvědčuje. Nabízím bezpečné a harmonické učební prostředí. Moje práce mě naplňuje a přináší mi velkou radost.

Markéta Tučková

lektorka hudebních lekcí pro nejmenší
Povoláním jsem sice sociolog, ale zpívání jsem propadla mnohem dříve: odjakživa v pěveckých sborech, kdysi v mládí ve folkové kapele, mám i základy sólového zpěvu (individuální hodiny zpěvu si teď po dětech začínám dopřávat znovu). Dnes nejraději sdílím radost z hudby, zpívání a hraní s dětmi. Nejprve jen se svými, teď i s vašimi. Ze žánrů tíhnu ke country, etno, folku, klasice, jazzu… a aktuálně zpívám v Cameratě Praha.

Tereza Schejbalová

lektorka jógy pro dospělé
Jsem lektorkou klasické jógy a pocházím z Východních Čech. Absolvovala jsem lektorský kurz II. třídy na České Akademii jógy a Fakultě tělesné výchovy Univerzity Karlovy. Jógu vnímám jako krásný systém v celém mém životě. V lekcích snoubím a posílám dál to, co jsem sama přijala od svých učitelů. V mých lekcích jógy se učíme pracovat s vlastní pozorností, správně dýchat, osvojit si principy zdravého pohybu a uvolňovat fyzické a psychické napětí neboli vědomě relaxovat.

Zuzana Müllerová

průvodkyně meditací vůní a zvukem
Už od mala jsem měla to štěstí, že mi rodiče nabízeli pohled na svět nejen jako na krásné místo, ale také jako na místo, které nabízí řadu darů a možností. Mezi jeho dary patří esenciální oleje, síla zvuku, síla doteku, a v neposlední řadě neskutečné možnosti práce sám se sebou. A tak se všechny tyto věci staly postupně mojí součástí, o kterou se moc ráda dělím. Není to pro mě totiž jen o tom předat dál, co jsem se sama naučila, ale také učit se od ostatních, co ještě mohu objevit.

Zuzana Herzingerová

lektorka jógy pro děti
S jógou jsem se seznámila již v dětství od mé babičky, které je 99 let a na svůj věk je fit. Mám dva syny, prošla jsem seminářem „jóga pro děti“ u manželů Klimešových z Jógy v denním životě, dále kurzy masáží miminek u Jany Hašplové, mám certifikát „lektor jógy“ u Power akademie, seminář asistence v asánách. Kurzy jógy vedu již 10 let, mám lekce pro dospělé, děti i seniory. Přijdte s dětmi na hravou dětskou jógu, těším se na vás.

Ines Cardenal Basté

lektorka španělštiny pro dospělé
Hola, jmenuji se Inés a jsem učitelka španělstiny. Narodila jsem se v Barceloně, kde jsem vyrůstala a studovala. V roce 1993 jsem přijela poprvé do Prahy a od roku 1994 zde žiji a pracuji jako lektorka. Má prace mě moc baví. Mám radost, když studenti začnou mluvit mým rodným jazykem stejně jako má dcera, která mluví česky i španělsky. Přijďte se naučit španělsky a pobavit k nám do FunFára.

Jaroslava Panaková

lektorka workshopů o výchově/nevýchově
Ráda se s vámi podělím o dětský svět, ve kterém mám možnost žít a orientovat se v něm. Naučila jsem se od dětí, jak jim rozumět a také jak rozumět sobě. Naučila jsem se jim naslouchat, respektovat je, ladit s nimi a vycházet s nimi. Formou článků a workshopů nabízím inspiraci i pro vás, jak dosáhnout nejvyšší mety rodičovství. Mety, za které se nezískávají tituly a zlaté medaile, ale vřelá objetí, úsměv a láska našich dětí na celý život… Přesto, že to je zaměstnání, nikdy jsem neměla pocit, že chodím do práce. Možná i proto jsme se dokázali sladit a být parťáci z jednoho břehu.

Reference

Zažila jsem podobnou metodu při učení německého jazyka. Dnes ho perfektně ovládám. A Simonka? Svým smíchem a úžasnou atmosférou, kterou vytvoří, dokáže z každého “vyloudit “ i to, co neví. Vřele doporučuji.
Alena Průchová

Angličtinu se Simonou jsem absolvovala a všem můžu jen doporučit. Simona je moc milá a empatická osoba, která má navíc obrovský dar učit a předávat své zkušenosti s angličtinou ostatním. Hodina strávená s ní je navíc moc fajn, nikdy to není nuda. ♥️
Dana Neubauer

Když někdo něco umí nadstandardně, je potřeba o tom mluvit. Vyzkoušela jsem řadu lektorů angličtiny. Simča je opravdu výjimečná. Konečně jsem našla někoho, kdo do mě nejen něco dostane, ale s kým se i zasměju.
Klára Bittnerová

Centrum Funfárum

 

O nás
Jsme nové, malé, sousedské sociálně-vzdělávací centrum pro děti a dospělé v Praze 6, přímo na Hradčanské. Nabízíme výuku angličtiny, španělštiny, hudební lekce pro malé děti či jógu. Můžete si k nám přijít zameditovat, zazpívat mantry, vyčistit karmu či probrat své výchovné otázky na workshopech. Nabízíme i další víkendové semináře v oblasti osobního rozvoje. O prázdninách letní kurzy. Našimi hlavními hodnotami jsou láska, harmonie, hravost a radost. Přijďte se podívat, těšíme se na vás!

Příběh zakladatelky
Pracovala jsem 16 let v marketingu ICT (informační a komunikační technologie), poslední 4 roky jako marketingová manažerka. Poté moje duše již nechtěla trávit čas v komerční sféře. Dala mi jasně najevo, že chce „tančit a zpívat s dětmi“. To mě dovedlo k 8 letům práce v pozici lektorky hudební školy Yamaha a certifikované učitelky Helen Doron English, skvělé metodiky výuky angličtiny pro děti. Učila jsem také 1 rok angličtinu v Montessori školce. Po naplnění touhy „tančit a zpívat s dětmi“ jsem volně navázala na výuku angličtiny dospělých a vybrala si pro to Callanovu metodu, které velmi věřím a jejíž výsledky jsou viditelné již po krátké době.

Číst dále
Koncem roku 2018 jsem pocítila, že nastala ta správná doba spojit všechny své životní zkušenosti a založit vlastní sociálně-vzdělávací centrum pro děti a dospělé. Začala jsem skupinovou výukou angličtiny pro dospělé a od školního roku 2019/2020 nabízím další služby jako jsou hudební hodiny pro děti, výuka angličtiny pro děti, španělština pro dospělé, jóga pro děti i dospělé, workshopy o rodičovství či osobním rozvoji. Do mého života také vstoupila Amma Kamila, se kterou se o prostory FunFára dělíme a která dodává celému centru příjemný spirituální podtext.
Těším se na vás, Simona Racková

Kontakt

FunFárum – nauč se a pobav

Simona Racková
+420 725 740 628
simona.rackova@funfarum.cz  info@funfarum.cz
www.funfarum.cz
IČ: 41790952

Kde nás najdete

Milady Horákové 201/119
Praha 6 – Hradčany, 160 00

Přímo u stanice metra a tramvaje Hradčanská, vchod vedle Costa Coffee. Parkování v ulici Na Valech nebo u Písecké brány.